اکسید منیزیم (MgO) که با نام منیزیا نیز شناخته می شود، پودری سفید رنگ و بی بو با کاربردهای شگفت انگیز است. بیایید به ترکیب، خواص و کاربردهای آن در زمینه های مختلف بپردازیم.

خواص منیزیم اکساید

MgO یک ترکیب یونی ساده است که توسط یون ‌های منیزیم(Mg)  و اکسیژن (O) تشکیل می ‌شود که توسط نیروهای الکترواستاتیک قوی در کنار هم نگه داشته می ‌شوند. این ساختار کریستالی آن را با نقطه ذوب بالا (حدود 2850 درجه سانتی گراد) و مقاومت در برابر حرارت و مواد شیمیایی بسیار پایدار می کند. با این حال، به آسانی با آب واکنش می دهد و هیدروکسید منیزیم را تشکیل می دهد که در نوع خود یک ترکیب مفید است.

منبع اکسید منیزیم

منیزیم یک ماده معدنی ضروری برای سلامت انسان است که در بیش از 300 واکنش بیوشیمیایی نقش دارد. در حالی که بیشتر مردم منیزیم کافی را از یک رژیم غذایی متعادل دریافت می کنند، برخی ممکن است نیاز به مکمل داشته باشند. اکسید منیزیم به دلیل محتوای بالای منیزیم (حدود 60 درصد وزنی) یک انتخاب رایج است. با این حال، این در دسترس ترین شکل زیستی نیست، به این معنی که بدن ممکن است آن را مانند سایر انواع مکمل های منیزیم جذب نکند.

منیزیم اکسید

کاربردهای پزشکی منیزیم اکسید

علاوه بر مکمل‌ ها، MgO به عنوان یک آنتی اسید برای خنثی کردن اسید معده استفاده می ‌شود و سوزش سر دل و سوء هاضمه را تسکین می ‌دهد. همچنین می تواند به عنوان یک ملین عمل کند و آب را به روده ها بکشد تا حرکات روده را تقویت کند. با این حال، اثر ملین آن می تواند قوی باشد و در برخی افراد باعث اسهال شود.

خرید انواع منیزیم اکساید از آوا شیمی صبا

در نتیجه، منیزیم اکسید یک ماده معدنی همه کاره با کاربرد در پزشکی، صنعت و کشاورزی است. خواص منحصر به فرد آن آن را به یک ماده با ارزش در زمینه های مختلف تبدیل می کند. با این حال، مهم است که از عوارض جانبی احتمالی آن آگاه باشید و قبل از استفاده از آن برای اهداف دارویی با پزشک مشورت کنید. از آنجایی که آوا شیمی صبا یکی از برجسته ترین مجموعه های ارائه دهنده ی انواع مواد اولیه در زمینه دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی می باشد با کیفیت ترین مواد را در اختیار شما قرار می دهد شما می توانید برای خرید انواع مواد اولیه، به سایت این مجموعه مراجعه کنید.