در این سری از مطالب وبلاگ آواشیمی صبا قصد داریم شما را با سوربیتول چیست؟ آشنا سازیم. در ادامه به بررسی خواص و انواع این ماده می پردازیم.

سوربیتول چیست؟

سوربیتول یا همان گلوسیتول نوعی الکل قندی می باشد که از ترکیب اتم های کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل می گردد. این الکل از طریق فرآیند اکسایش و کاهش گلوکز به دست می آید. این ماده به طور طبیعی در سیب، گلابی، هلو، تمشک، توت فرنگی، زردآلو، گیلاس و آلو سیاه وجود دارد.

سوربیتول

خواص و کاربردهای سوربیتول چیست؟

سوربیتول به عنوان شیرین کننده، نگهدارنده، بهبود دهنده، بافت ساز و نگهدارنده رطوبت به کار می رود. این ماده همچنین در صنایع غذایی به منظور کلوخه نشدن محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. این الکل قندی به عنوان جانشینی برای شکر نیز به کار گرفته می شود. از این ماده علاوه بر این در تولید محصولات دارویی و محصولات مربوط به بهداشت دهان و دندان، از جمله خمیر دندان و آدامس نیز استفاده می گردد.

این ماده حدود شصت درصد شیرین تر از شکر است درحالیکه کالری آن ٣٥ درصد کمتر می باشد. همین خاصیت باعث شده تا از آن به عنوان شیرین کننده ای سالم در تولید محصولات غذایی استفاده شود. از این ماده همچنین در فرآیند شیرین سازی شربت های دارویی از جمله شربت های ضد سرفه نیز استفاده می شود.

سوربیتول به دلیل برخورداری از میزان کالری پایین جهت تولید محصولات غذایی مناسب برای افراد مبتلا به دیابت مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده همچنین مناسب برای استفاده در رژیم های لاغری نیز می باشد.

دیگر خواص و کاربردها

ماده سوربیتول با وجود اینکه ماده ای قندی محسوب می شود اما موجب پوسیدگی دندان نمی گردد. مطالعات حاکی از آنند که این ماده علاوه بر این می تواند منجر به جلوگیری از رشد باکتری ها در دهان نیز بشود.

سوربیتول در صنایع پزشکی جهت تولید داروهای ضد یبوست به کار گرفته می شود. از آنجا که این ماده نوعی ملین می باشد می تواند با رساندن آب به روده بزرگ به رفع یبوست کمک کند. همچنین از این ماده در فرآیند تولید ویتامین C نیز استفاده می شود. خاصیت جاذب رطوبت بودن این ماده همچنین باعث شده تا از آن در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی و محصولات مربوط به مراقبت از پوست نیز استفاده گردد. چرا که این ماده با جذب و نگه داشتن رطوبت می تواند مانع از خشکی پوست شود. این ویژگی همچنین سبب می شود که اضافه کردن  این ماده به مواد غذایی آنها را برای مدت بیشتری تازه و نرم باقی نگه دارد.

انواع سوربیتول

سوربیتول به دو شکل مایع و پودری در بازار موجود است. شکل مایع این ماده کاربرد و محبوبیت بیشتری نسبت به شکل پودری آن دارد.

این ماده مایع جانشینی برای شربت گلوکز می باشد. از شکل مایع این ماده به طور گسترده در صنایع غذایی از جمله در تولید آب نبات، شکلات و آدامس استفاده می گردد. نوع مایع این ماده همچنین در تولید غذاهای کنسرو شده به عنوان نرم کننده و جاذب رطوبت نیز کاربرد دارد. از این ماده علاوه بر این به عنوان شیرین کننده در تولید داروها نیز استفاده می شود. استفاده به عنوان نگه دارنده در تولید شربت و مربا از دیگر کاربردهای شکل مایع این ماده می باشد.

سوربیتول پودری به عنوان جایگزین ساکارز شناخته می شود. در واقع می توان گفت این ماده دارای تمام کاربردهای شکر می باشد. اما از آنجا که قند و کالری کمتری نسبت به شکر دارد برای تولید محصولاتی سالم تر مناسب تر است. از شکل پودری این ماده به طور خاص در شکلات های دیابتی، قهوه بدون قند، بستنی های بدون قند و سایر محصولات رژیمی استفاده می گردد.

سوربیتول پودری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید سوربیتول و کاربردها و انواع آن چیست، می توانید وب سایت آواشیمی صبا مراجعه نمایید.

شرکت آواشیمی صبا با دارا بودن بیست سال سابقه در حوزه واردات مواد اولیه صنعتی و دارویی و بهداشتی، عرضه کننده بالاترین کیفیت و بهترین خدمات در این زمینه می باشد.