یکی دیگر از مطالبی که در وبلاگ آواشیمی صبا قصد داریم به آن بپردازیم ، موضوع آویسل و کاربردهای آن است که در ابتدا با معرفی کلی آویسل در خدمت شما خواهیم بود و سپس به کاربردهای آن خواهیم پرداخت.

آویسل و کاربردهای آن

آویسل چیست؟

آویسل نام تجاری برای سلولز میکرو کریستالی که تا حدی با اسید هیدرولیز شده و به پودر ریز تبدیل شده است و به عنوان جایگزین چربی استفاده می شود ، این ماده در آب پخش می شود و خاصیت صمغ دارد.

در غذاهای روغنی مانند پنیر و کره بادام زمینی و همچنین در شربت ها و عسل و سس ها استفاده می شود.

در ادامه بیشتر به بررسی این ماده و کاربردهای آن می پردازیم.

شما میتوانید برای خرید آویسل به سایت آواشیمی صبا مراجعه مراجعه کنید.

آویسل

 

تاریخچه آویسل

آویسل که به طور تصادفی توسط دکتر OA Battista کشف شد، یک پودر سلولز میکروکریستالی است. هم به صورت پودر ریز و هم به صورت ژل موجود است و می تواند جایگزین مواد خشک یا چربی در تهیه غذا شود و هیچ طعم، کالری، بو یا مواد مغذی به غذا اضافه نمی کند.

چوب از نظر شیمیایی برای استخراج سلولز طبیعی برای ایجاد آویسل استفاده می شود. سپس این سلولز خالص شده را می توان در تهیه غذا، لوازم آرایش و محصولات ضد آفتاب استفاده کرد.

باتیستا زمانی که برای ساختن طناب لاستیک ریون قوی کار می کرد، به کشف خود دست یافت. او فکر می کرد که اگر بتواند سلولز را به قطعات بسیار ریز بشکند، می تواند از آن برای ایجاد یک آکورد قوی استفاده کند. با استفاده از یک مخلوط کن برای مخلوط کردن سلولز و آب، او امیدوار بود که پس از اتمام کار مخلوط کن برقی، کوچکترین قطعات به پایین فرو بروند. پس از یک چهارم ساعت استراحت، ماده موجود در مخلوط کن شبیه کاستارد سفید غلیظ شد. این ها نتایجی که او انتظارش را داشت نبود، بنابراین آزمایشات بعدی را ادامه داد.

سلولز که به وفور در علف ها و درختان یافت می شود، هیچ اثر بدی بر گاوها، موریانه ها و سایر مصرف کنندگان ندارد. محققان بررسی کردند که آیا می توان از آن در غذای مردم نیز استفاده کرد یا خیر، و در نهایت یک ماده بی اثر در غذا تایید شد.

تا به این جای مطلب آویسل و کاربردهای آن ، با معرفی و تاریخچه آویسل در خدمت شما بودیم ، در ادامه به کاربردهای آن و معرفی چند محصول از این دسته خواهیم پرداخت.

کاربرد آویسل و سلولز میکرو کریستالی در صنعت غذا، آرایشی و دارویی

شکل پودری آویسل می تواند تا نیمی از آرد مورد نیاز برای پخت یک کیک یا یک قرص نان را جایگزین کند. در پخت و پز خواص خود را حفظ می کند.

آزمایش ‌های چشایی نشان داد که مزه‌ کنندگان نمی ‌توانند طعم غذای تقویت ‌شده را از غذای معمولی تشخیص دهند. به عنوان یک پرکننده غیرغذایی و بی اثر، طعم و مزه یا بافت را تغییر نمی دهد.

آویسل که بیش از دو دهه پیش کشف شد، همچنان یک موهبت در صنعت غذا است. هر دو محصول مرطوب و خشک را می توان با کالری کمتری تولید کرد بدون اینکه طعم و بافت را به خطر بیندازد.

صنعت داروسازی از آن به عنوان پرکننده در قرص ها استفاده می کند و حتی راه خود را به کرم های ضد آفتاب و آرایش نیز باز کرده است. این محصول باعث تثبیت اسپری روی ضد آفتاب بدون کاهش اثربخشی می شود.

به شکل ژل، آویسل می تواند جایگزین بخشی از چربی موجود در غذا شود. در بستنی و سس سالاد به همان اندازه خوب عمل می کند، کالری اضافه نمی کند و رشد کریستال یخ را کنترل می کند تا اقلام یخ زده صاف و خامه ای باقی بمانند.

سس سالاد، خامه ترش و سایر امولسیون های حاوی چربی ظاهر براق و طعم غنی خود را حفظ می کنند.

عسل، شربت، سس و کره همگی با موفقیت با این ماده ترکیب شده اند.

شما میتوانید محصول آویسل یا سلولز میکرو کریستالی 101، سلولز میکرو کریستالی 102، سلولز میکرو کریستالی 112 را در سایت آوا شیمی صبا خریداری کنید.